We’re glad you asked, because this is the truly exciting bit. When you cook with QuiteLike, your meal prep kit is packed with everything you need and nothing you don’t. Wastage is minimal, so you’re helping the planet and your bank balance. High-five, savvy saver! We have stretchy, flexy plans, so the cost varies depending on how many people you’re feeding and how many nights you’re cooking.
For example, if you’re cooking for two people, three nights per week, the cost is $12.83 per serve. If you’re cooking for four people, four nights per week, it’s just $10.13 per serve. The more you cook, the cheaper it gets! At QuiteLike there are no surcharges for any meal, whether you’re cooking steak, salmon, tofu or roo. Just another reason a QuiteLike meal kit delivery makes delicious sense.